Räägin nüüd natuke eilsest päevast. Oi, milline see oli! Mul
on nii kahju Ekust, kes kõik mu tujud üle pidi elama (nüüd saad 3 kuud rahu). Igatahes
esimene lend viis mind Kopenhaagenisse. Lennuk oli selline väike. Mõlemal pool
oli kaks istekohta. Lennujaamas küsiti, et kas ma soovin istuda akna pool või
vahekäigu pool, valisin akna pool, mõtlesin, et siis on vähemalt midagi teha
(aknast välja vaadata). Mida lähemale ma Kopenhaageni lennujaamale jõudsin,
seda närvilisem ma olin. Teadsin, et ümberistumiseni on 1 tund ning lennujaam
on suur. Seega otsustasin oma kõrval magava onu tähelepanu võita. Tegin abitu
näe pähe ja hakkasin temaga rääkima. Tuli välja, et ta on rahvuselt rootslane,
kuid töö tõttu reisib väga palju. Eestitki teadis päris hästi: Rakvere, Tallinn,
Pärnu olid talle südamelähedased. Meie jutuajamine lõppes sellega, et läksin
koos selle onuga lennukist välja ning suurel ekraanil otsisime minu lennu üles
ning sõbralik onu juhatas mulle tee kätte. Ei olnudki raske, ainult 1 minuti
teeJ
Oodates uut lendu suutsin mõelda ainult sellele, et nad mu kohvrit ära ei
kaotaks. Teine lennuk oli juba teine klass: kolmesed read, rohkem ruumi,
ekraanid. Terve lennu aja, mis kestis siis 3,15 tundi jooksis ekraanide peal
informatsioon: kus oleme, mis kell on, palju kõrgus on, mitu kraadi on sooja,
mis kell kohale jõuame, mitu km on sõidetud jne. Seega väga mugav! Eriti luks
oli see, et ma istusin kolmeses reas üksinda ja akna pool ka veel. Ok, poole
lennu ajalt tuli üks portugallane minu ritta, kuid vahekäigu poole, nii et
polnud hullu. Lissaboni lennujaam tundus
mulle suur. Õnneks olid igal pool sildid väljas, nii et ei olnud raske pagasit
kätte saada. Jah, minu pagas ei läinud kaduma- JEE!
Kohale jõudes kuulsin kohe kedagi Hegne hüüdmas, olgu päris
Hegne nad ei öelnud, Helina või midagi sarnast. Tegin neile ruttu selgeks, et
Helina ei ole Hegne. Loomulikult hakkas siis üks suur musitamine pihta.
Proovisin selgeks teha, et meie eestlased surume kätt, kuid ei midagi. Sõit
Montijosse oli vähe pikk. Õnneks olid teed väga head, 120 km/h oli koguaeg
lubatud, kuid tundus, et siin sõidetakse „ema loa“ järgi. Seega täie rauaga!
Paar avariid (5 avariid) oleks juhtunud, muidu polnud hullu.
Nüüd lähen poodi. Õhtul panen paar pilti üles ning räägin
tänasest päevast, mis tõotab tulla huvitav, sest peretütrel on sünnipäev, seega
fiesta!
Oma käesurumise sa võid ära unustada, musimusi:D:D
ReplyDeleteMul on hea meel lugeda, et oled ilusti ja kenasti kohale jõudnud. Paluks siis palju palju pilte lisada :)
ReplyDeleteAaaa nii vahva, tore et elusalt, tervelt kohale jõudsid!
ReplyDeleteHelina ei ole Hegne ! hihiii..:) tagasi tuled oled läbi ligunenud...:) vaatasin Näguderaamatust pilte, seal nii külm, et jopega käid ? :D
Hoian sulle pöidlaid :)) Et sul ikka soojem oleks seal, kui meil siin külmakambris ;)
ReplyDeletePäikest,
Maarjalt.
Säuka, jah mingi 11 kraadi oli eile, niiet ikka jopega, kuid päike paistab seega ei tunne eriti külma.
ReplyDeleteAitäh ilusate soovide eest!