Sunday, February 5, 2012

Terve Hispaania on jaotatud regioonideks, mina olen Extramaduras ja Montijo on  üks linnake siin. Eile käisin aga siis Extremadura pealinnas, ehk Badajozis (30 min Montijost). Käisin koos Paco ja Loretoga ja linnas saime kokku veel ühe paarikesega, muideks tüdruk oli brassiilane. Käisime siis poodides ja ühes armsas portugali kohvikus, kus oli nii palju kooke ja koogikesi. Muideks seal samas kohvikus kuulsin kedagi hüüdvat "Hegne", hehh ja oligi tuttav nägu ees:D Üks õpetaja koolist istus ka seal oma seltskonnaga ja tähistasid ühe noormehe sünnipäeva. Sain natuke räägitud ja täitsa tore oli (üks meesterahvas ainult ajas ligi:S). Igatahes seal on megahead koogikesed!!! Siis läksime poodlema...hehh I was in heaven!!! seal on nii palju poode ja linn oli rahvast puupüsti täis. Kassajärjekorrad ulatusid tänavateni, muideks poodidel polnud uksi, ehk siis kui hakati kinni panema lasti võre alla. Poed on sama kaua lahti nagu Eestiski, ehk siis 9-sani, üks suurem keskus oli 10ni. Peale poodlemist sain osa karnevalist, mis oli väga mõnes. Tänava peal tantsiti ja lauldi ja inimesed olid kostüümides:) Nii tore lihtsalt.



Pärast pidu läksin sünnipäevale. Kohe anti veinipokaal kätte ja hakkas see kala söömine jälle pihta. Selle aja jooksul olen söönud koguaeg igasuguseid mereande: turska, lõhet, forelli, erinevaid karpe, krevette ja kes teab mida veel. Oi, selle aja jooksul sain osa ka ühest mega toredast rituaalist, nimelt see on selleks, et halbasid vaime eemale peletada. Spetsiaalsesse kaussi tehakse üks segu valmis (alkoholiga) ning siis pannakes see alkohol põlema. Selle ajal lausutakse loitsu, mis on portugali keeles, see loits peaks siis need halvad vaimud hävitama ning inimene peakski olema vaba ja puhas uueks aastaks. Quite gool! Muideks hiljem jõime me selle alkoholi ära, JUUBEEE kange oli!!!
Peale sünnipäeva käisin ühes klubi-pubi moodilises asjas, seal oli väga hea muusika!:)
Koju jõudes jäin kohe magama, hea uni tuli:)


1 comment:

  1. Rõõm on näha, et sa oled juba sisse elanud. Mina nt jääksin seal nälga :D Ma nimelt ei söö kala :D
    Jätka kirjutamist, et me saaksime kõik siin kadedad olla :)

    ReplyDelete