Mõtlesin, et kirjutan natuke siis enda koolist. Koolipäev algab siin kell 9.00, seega mina ärkan kell 8:10. Õpetajad ei pea varem kohal olema, sest lapsi niikuinii koolimajja enne üheksat ei lasta. Ehk siis, kui kell saab üheksa siis tehakse koolimaja uksed neile lahti ja õpilased lähevad klassidesse koos oma õpetajaga. Koolipäev algab siis kell 9.00 ja lõpeb kell 14.00. Terve koolipäeva jooksul on õpilastel ainult üks paus, mis kestab 30 minutit. Koolipäev näeb siis välja selline, et järjest on kolm 1 tunnist tundi ning siis on paus ning tulevad kaks 45 minutilist tundi. Iga tunni järel vahetavad õpilased loomulikult klassiruume, seega nad saavad liikuda ning tunnid ei ole täpselt 60 minutit. Õpilasi on igasuguseid, on nõrgemaid ja on tugevamaid. Muideks, inglise keelt hakkavad nad õppima juba lasteajast, ehk siis alates 3 aastaselt. Kuid sellegipoolest on nende inglise keele tase suhteliselt nõrk. Lapsed on muidu väga armsad, pruunide silmade ja juustega. Mul on nendel väga raske vahet teha, sest nad tunduvad kõik mulle väga sarnased. Koolis on ka üks hiina tüdruk I klassis. Ta on väga armas ja tore, teretab koguaeg ja teeb kingitusi. Ta ei oska samuti hispaania keelt ning on võõras kultuuriruumis, seega see võib olla üks põhjustest miks me omavahel hästi läbi saame:) Õpetajad on kõik väga sõbralikud ja abivalmid. Õpetan õpilastele juba eesti keelseid sõnu ja väljendeid- tundub, et neile meeldib see. Mulle samuti, sest tore on vahepeal eesti keeles ka rääkida.
Koolimaja esine
II klassi klassiruum:inglise keele tund
Vahepeal käisin siis ka Hispaania pealinnas Madridis ära. Kahjuks polnud eriti aega ringi käia ega vaatamisväärsusi vaadata, kuid hooned olid väga suursugused ning eriti meeldisid mulle suured purskkaevud tänavate peal. Järelejäänud aja jooksul, käin kindlasti veel uuesti seal. Kuigi sõit sinna on pikk, kuskil 3,5 tundi autoga. Õnneks viib sinna kiirtee, seega terve aja saab 120 sõita.
Läksin eelmise nädala teisipäevast trenni. See on selline aeroobika- jõusaali moodiline asi. Suhteliselt kerge niiet midagi jube rasket ei ole. Trenn on siis 4 korda nädalas, aga mina käin 3 korda, sest esmaspäeva õhtuti õpetan inglise keelt õpetajatele. Seega, arvake ära palju ma maksan selle eest....eiii...ma maksan 8 eurot kuus:D normaalne ju:D:D väga odav minu meelest.
Oma siinveedetud aja jooksul olen oma maitsemeelt tugevasti proovile pannud. Ma olen nüüdseks enamasti kõik rahvustoidud ja joogid ära maitsnud. Ehk siis paella, mis on riis mereandide, aedviljade ja lihaga/mereandidega, sobrasada, mis on siis umbes nagu delikatess vorst nätskest toorest lihast. Loomulikult tortilla- muna ja kartuliga vormimoodiline asi. Hamon- on siis sea tagumine jalg, mis siis kupatatakse ja peale seda lastakse kuivada umbes aasta. Leppisin pereemaga kokku, et ta õpetab mind mõndasis hispaania rahvuslikke toite tegema ja mina seevastu talle mõndasid eestimaiseid roogasid. Kui kunagi koju jõuan siis toon teile siit head ja paremat kaasa, seega hoidke alt!
Alates reedest on siin üks suur KARNEVAL. Ehk siis iga-aastane suursündmus: inimesed panevad endale kostüümid selga ning käivad paraadidel ning õhtuti tantsimas ja laulmas linnapeal. Kuna see on nii suur sündmus siin, siis võtsin ka mina loomulikult osa. Nüüd tuleb see koht, mida mu vanaema kindlasti peab lugema, ehk siis ma ÕMBLESIN ise endale kostüümi. Jah, Eestis ma ei õmmelnud, kuid Hispaanias küll, kus on loogika??? Igatahes, ma sain sellega üllatavalt hästi hakkama. Võid mu üle uhke olla:) Laupäev nägi siis välja selline, et ärkasin üles, hakkasin kostüümi meisterdama, siis läksin linnapeale paraadi vaatama, mis on ilmatu pikk ja lõbus:) Peale seda hakkasin juba välja sättima, mis kestis terve igavik. Linnapeale läksin kell 00.00, siis käisin erinevates pubides ja klubides. Inimesed olid kõik kostüümides ja lõbusas tujus. Tänu karnevalile on mul esmaspäev ja teisipäev koolist vabad, jeei! Seega minu meelest on täitsa tore üritus:D Homme kavatsen näha Meridat, mis on siis muistne roomlaste linn. Olen kuulnud selle kohta ainult kiitvaid sõnu, seega vaatan ise oma silmaga selle üle.
Käisin karnevali rongkäiku vaatamas nii Montijos kui ka Badajoziz. Badajozis oli väga pikk ja uhke rongkäik. Kokku oli 42 gruppi, seega selleks puhuks pandi tänavatel liiklus kinni ja kõik poed olid samuti kinni:( .