Jube nõme on ringi käia nagu invaliid. See piinav valu võiks juba ära kaduda. Igatahes kolm korda päevas kreemitan jalgu mingi geeliga, seega eks näis:)
Selle aja jooksul olen ikka jube palju erinevaid veine proovinud/joonud. Igatahes ma pean kurbusega tunnistama, et ma pole ikka veel eriline veinisõber. Noo tee mis tahad, aga mina jooksin parema meelga coolerit või mõnda kokteili.
Vahepeal on ikka jube igav, kohe mitte midagi ei oska teha ja kui aus olla siis ega väga ei viitsi ka enam pingutada. Põhimõtteliselt ma ei ole kunagi varem nii hästi kursis olnud Eestis ja mujal maailmas toimuvaga:D
Üks asi veel, minu meelest on jube jama see, et poed pannakse kahest kinni ja siis avatakse jälle 5-6 aeg. Mismõttes nagu, et saaks teha väikese siesta (lõunauinak)?? Ning mismõttes on pühapäeviti poed kinni, nv inimesed just saavad ja tahavad rahulikult poodides ringi vaadata...ei tea, imelik süsteem.
Pean ikka tunnistama, et Eesti on ikka väga väike riik. Ma ei teagi kas see on pigem miinus või pluss, sest ühest küljest nüüd mõtlen, et Tartusse või Võrru ei ole ikka mitte midagi sõita, kuid teisalt...
Kuna mu juhendaja (inglise keele õpetaja) oli haige siis andsin täitsa ise tunde, mõnus oli ainult see, et keegi mulle sellest ette ei teavitanud. Noh, pole viga, ma õpetasin neile hoopis eesti keelt, arvan, et see oli palju lõbusam:D Õpilased uurisid ka palju meie kultuuri kohta, mis on tüüpilised toidud, autod (poisid) jne. Õ, Ä, Ö, Ü- mine hulluks kui raske on nende hääldust neile õpetada. Ikka ja jälle kõlab opetaja ja muud imelikud variandid. Eesti keel on ikka helisev keel, sest näiteks hispaania keeles on vaid 5 täishäälikut, meie 9 vastu:)
Igatahes käisin siis nädalavahetusel Portugali avastamas. Mulle täitsa meeldis! NB: Love, love, LOVE Portugal cooking!
Hetkel on käimas kultuurinädal, seega meil on Sylviaga käed-jalad tööd täis. Meisterdame lippe, esitame oma PowerPointe, mina õpetan veel rahvustantse, nagu kaerajaan jne.
Kurja, proovisin siis pakkida, mina ei saa aru, kuidas ja kuhu need asjad peaksid kõik ära mahtuma. Mul tekkis lausa masendus, kust need kõik asjad tulid?????? Palun ärge visake mind bussist välja(A):) You need me!
Wednesday, April 25, 2012
Sunday, April 15, 2012
MY LA-LA- LAND
Vahepeal saabus kaks pätsi musta leiba Eestist:) Päris hea oli, ühe pätsi jätsin kooli, võtsin võid kaasa ja andsin õpetajatele maitsta, kõigile meeldis ja teise andsin siinsele perele.
Koolis meeldib mulle väga käia, The children make my day! Muideks iga hommiku kui kooli jalutan siis tee peal kohtan vanemaid härrasmehi, kes alati soovivad kena päeva, suht tore, täiesti tundmatud inimesed, aga see on nende veres ja kultuuris vist:D Mõned inimesed on juba päris tuttavad nägupidi, näiteks iga hommik on tänaval kaks meesterahvast, üks müüb loteriipileteid ja teine ajalehti, nendest jalutan iga hommik mööda ja nad alati tervitavad mind ja soovivad kaunist päeva. Minu meelest on täitsa tore, kui päev nii sõbralikult algab:)
Aprilli ilmad on väga muutlikud, arvasin, et märts tuleb vihmane ja selline kahtlane, kuid tundub, et seda on hoopis aprillilt oodata. Kunagi ei tea, kas tuleb soe ilm või pilvine või hoopiski vihmane, seega üllatus-üllatus!
Vahepeal olid siis meil külas külalised Valenciast ja Malagast, kes ööbisid siin neli ööd. Nüüd läksid pereema ja -isa koos nendega Valenciasse kaasa, kuid nad peaksid järgmise nädala lõpus tagasi tulema, seega pole hullu.
Hakkasin mõtlema, et ma pole juba üle kahe kuu autoga sõitnud: ei tea kas oskangi veel.
Kunsti tunnis meisterdatud plakatid:)
Koolis on veel käia 8 päeva. Viimane nädal on rahvusvaheline nädal, ehk siis üks päev on täiesti minu päralt. Mõtlen, et tahaks neile mõnda rahvustantsu õpetada ja võiks midagi küpsetada ja laulda. Eks näis, peab veits mõtlema. Minu viimane koolipäev on ka vahva, siis pole ühtegi tundi, sest ma sain aru, et on koolisünnipäev, seega tulevad õpilaste vanemad kooli ja kokk valmistab kõigile tasuta lõunasöögi ja räägitakse juttu, süüakse ja mängitakse. Mulle selline viimane päev täitsa sobib!
Põhimõtteliselt on kõik tore, vahepeal on natuke igav ka ja suutsin oma jala nii ära väänata või ära põrutada, et juba neljandat päeva väga käia ei kannata:S
Vahepeal õppisin kuidas parti teha. Kunagi käisin Ekuga ühes vanalinna pubi-resto moodilises kohas söömas parti, ei saa öelda, et siis see oleks mulle väga hea mulje jätnud, kuid nüüd sain ikka mega head parti. See on sellises apelsini magusas marinaadis tehtud ja sojakastmega megaaa heaaa.
Igatahes kui kass kodust ära siis hiirtel pidu. Seega reedel korraldasime siis väikse peo korteris, niisama rääkisime ja sõime-jõime. Laupäeval küpsetasin jälle, seekord siis olen juba Brasiilia köögikultuuri kallale asunud:D Seitsme ajal sättisin välja minema, sest olin eelmine nv tüdrukutega kokku leppinud, et tuleb selline samba-näksi-maniküüri õhtu. Ja seda ta oligi, kuna minu tutvusrindkonnas on nüüd siis ka üks tüdruk brasiiliast, siis ta õpetas meile sambat. Ei saa öelda, et oleks väga kerge....minu jalad keeldusid nii kiiresti liikumast:D
Avastasin enda jaoks uue lemmiksarja ka "New Girl" äkki keegi on näinud, mega naljakas lihtsalt:)
Ahjaa....OOOTAAAN MAIIIID JUBAAA, paluks palju päikest mai kuuks Hispaaniasse:) Aitäh:)
Koolis meeldib mulle väga käia, The children make my day! Muideks iga hommiku kui kooli jalutan siis tee peal kohtan vanemaid härrasmehi, kes alati soovivad kena päeva, suht tore, täiesti tundmatud inimesed, aga see on nende veres ja kultuuris vist:D Mõned inimesed on juba päris tuttavad nägupidi, näiteks iga hommik on tänaval kaks meesterahvast, üks müüb loteriipileteid ja teine ajalehti, nendest jalutan iga hommik mööda ja nad alati tervitavad mind ja soovivad kaunist päeva. Minu meelest on täitsa tore, kui päev nii sõbralikult algab:)
Aprilli ilmad on väga muutlikud, arvasin, et märts tuleb vihmane ja selline kahtlane, kuid tundub, et seda on hoopis aprillilt oodata. Kunagi ei tea, kas tuleb soe ilm või pilvine või hoopiski vihmane, seega üllatus-üllatus!
Vahepeal olid siis meil külas külalised Valenciast ja Malagast, kes ööbisid siin neli ööd. Nüüd läksid pereema ja -isa koos nendega Valenciasse kaasa, kuid nad peaksid järgmise nädala lõpus tagasi tulema, seega pole hullu.
Hakkasin mõtlema, et ma pole juba üle kahe kuu autoga sõitnud: ei tea kas oskangi veel.
Kunsti tunnis meisterdatud plakatid:)
Koolis on veel käia 8 päeva. Viimane nädal on rahvusvaheline nädal, ehk siis üks päev on täiesti minu päralt. Mõtlen, et tahaks neile mõnda rahvustantsu õpetada ja võiks midagi küpsetada ja laulda. Eks näis, peab veits mõtlema. Minu viimane koolipäev on ka vahva, siis pole ühtegi tundi, sest ma sain aru, et on koolisünnipäev, seega tulevad õpilaste vanemad kooli ja kokk valmistab kõigile tasuta lõunasöögi ja räägitakse juttu, süüakse ja mängitakse. Mulle selline viimane päev täitsa sobib!
Põhimõtteliselt on kõik tore, vahepeal on natuke igav ka ja suutsin oma jala nii ära väänata või ära põrutada, et juba neljandat päeva väga käia ei kannata:S
Vahepeal õppisin kuidas parti teha. Kunagi käisin Ekuga ühes vanalinna pubi-resto moodilises kohas söömas parti, ei saa öelda, et siis see oleks mulle väga hea mulje jätnud, kuid nüüd sain ikka mega head parti. See on sellises apelsini magusas marinaadis tehtud ja sojakastmega megaaa heaaa.
Igatahes kui kass kodust ära siis hiirtel pidu. Seega reedel korraldasime siis väikse peo korteris, niisama rääkisime ja sõime-jõime. Laupäeval küpsetasin jälle, seekord siis olen juba Brasiilia köögikultuuri kallale asunud:D Seitsme ajal sättisin välja minema, sest olin eelmine nv tüdrukutega kokku leppinud, et tuleb selline samba-näksi-maniküüri õhtu. Ja seda ta oligi, kuna minu tutvusrindkonnas on nüüd siis ka üks tüdruk brasiiliast, siis ta õpetas meile sambat. Ei saa öelda, et oleks väga kerge....minu jalad keeldusid nii kiiresti liikumast:D
Joogilett (lilla viin on väga hea!)
Ahjaa....OOOTAAAN MAIIIID JUBAAA, paluks palju päikest mai kuuks Hispaaniasse:) Aitäh:)
Sunday, April 8, 2012
FINGERS CROSS
E. tüdruk, kellega koos elan kolis Malagasse, mis on siis täiesti lõuna- Hispaanias mere ääres. Seega see ei ole tore uudis minule, sest nüüd ma pean ainult hispaania keeles suhtlema. Loodetavasti mais, kui sinnakanti satun, siis kohtan teda uuesti, ta arvatavasti oleks supper giid ka.
Vahepeal kui koolist koju jalutan või niisama mõtisklema ennast unustan, siis on ikka raske uskuda küll, et ma elan Hispaanias, olen siin juba kaks kuud elanud. Ulme, ei suuda siiamaani vahepeal uskuda. Ma võiksin siin elamisega ära harjuda, kuid kindlasti tahaks elada ranna lähedal, sest suvel ma ei kannataks välja, kui lähim rand oleks 3 tunni kaugusel. Aii, kuidas mulle meeldib, et ma tulen siis tagasi, kui Eestis on ka juba soojem ja seda plöga ja pori enam maas ei ole:)
Muideks, üks naine, keda ma kohtasin kui käisin veel Montijos aeroobikas, nüüd käin Pueblas läheb vaheajal Eestisse. Ta küsis mult, et kas ma midagi ei sooviks, et ta mulle sealt tooks. Mõtlesin, mõtlesin ja lõpuks ültesin, et too mulle Fazeri musta leiba:D:D:D Seega varsti saan ma kaks pätsi leiba, jeei:)
Käisin siis ka Badajozis šokolaadi festivalil. Oii, kuidas mulle meeldisid kõik need koogid ja tordid seal, nämmi-nämmi. Aa, muideks siin sadas esimest korda, mitte väga tugevasti, aga ikkagi vihm. Ma avastasin, et mulle meeldib see lõhn ja värskus, mis valitseb väljas peale vihma ja kui muru on just niidetud- nii mõnus lõhn:)
Viimaselajal on ilm nii ja naa, seega midagi väga sooja siin ei ole.
Räägin siis midagi ka siinsetest traditsioonidest, munapühade asemel on siin Semana Santa, mis on siis selline usupüha. Kolm päeva on kestnud siin kindlad rituaalid, tänavad pannakse kinni ja politseinikud on igalpool tänavatel korda loomas. Mõned inimesed harjutavad selleks sündmuseks terve aasta, sest nende õlad peavad olema väga tugevad, sest nad kannavad pühakujusid. Seega on grupp inimesi, osad on pikkade kolmnurksete maskidega, nii et ainult silmad välja paistavad ja nad kõnnivad kindlas rütmis ja kõige lõpus on orkester. Kui aus olla, siis ma ei tea, mida ma sellest üritusest õieti arvan, alguses arvasin, et on hirmus, kuid tegelikult oli üsna ilus. Osad naised kõndisid terve tee paljajalu, see oli sellepärast, et nad olid mingisuguse vande andnud ja ma võin öelda, et mul oli juba saabastes külm. Kuna ma olin nii tark, et ma ei mõelnud, et mul on tagavara aku ka kaasas, siis ma eriti häid pilte ei saanud sellest üritusest, kuid üks tüdruk saatis mulle hiljem telefoniga tehtud pildid, seega mingi aimduse saate ikka.
Vahepeal kui koolist koju jalutan või niisama mõtisklema ennast unustan, siis on ikka raske uskuda küll, et ma elan Hispaanias, olen siin juba kaks kuud elanud. Ulme, ei suuda siiamaani vahepeal uskuda. Ma võiksin siin elamisega ära harjuda, kuid kindlasti tahaks elada ranna lähedal, sest suvel ma ei kannataks välja, kui lähim rand oleks 3 tunni kaugusel. Aii, kuidas mulle meeldib, et ma tulen siis tagasi, kui Eestis on ka juba soojem ja seda plöga ja pori enam maas ei ole:)
Muideks, üks naine, keda ma kohtasin kui käisin veel Montijos aeroobikas, nüüd käin Pueblas läheb vaheajal Eestisse. Ta küsis mult, et kas ma midagi ei sooviks, et ta mulle sealt tooks. Mõtlesin, mõtlesin ja lõpuks ültesin, et too mulle Fazeri musta leiba:D:D:D Seega varsti saan ma kaks pätsi leiba, jeei:)
Käisin siis ka Badajozis šokolaadi festivalil. Oii, kuidas mulle meeldisid kõik need koogid ja tordid seal, nämmi-nämmi. Aa, muideks siin sadas esimest korda, mitte väga tugevasti, aga ikkagi vihm. Ma avastasin, et mulle meeldib see lõhn ja värskus, mis valitseb väljas peale vihma ja kui muru on just niidetud- nii mõnus lõhn:)
Viimaselajal on ilm nii ja naa, seega midagi väga sooja siin ei ole.
Räägin siis midagi ka siinsetest traditsioonidest, munapühade asemel on siin Semana Santa, mis on siis selline usupüha. Kolm päeva on kestnud siin kindlad rituaalid, tänavad pannakse kinni ja politseinikud on igalpool tänavatel korda loomas. Mõned inimesed harjutavad selleks sündmuseks terve aasta, sest nende õlad peavad olema väga tugevad, sest nad kannavad pühakujusid. Seega on grupp inimesi, osad on pikkade kolmnurksete maskidega, nii et ainult silmad välja paistavad ja nad kõnnivad kindlas rütmis ja kõige lõpus on orkester. Kui aus olla, siis ma ei tea, mida ma sellest üritusest õieti arvan, alguses arvasin, et on hirmus, kuid tegelikult oli üsna ilus. Osad naised kõndisid terve tee paljajalu, see oli sellepärast, et nad olid mingisuguse vande andnud ja ma võin öelda, et mul oli juba saabastes külm. Kuna ma olin nii tark, et ma ei mõelnud, et mul on tagavara aku ka kaasas, siis ma eriti häid pilte ei saanud sellest üritusest, kuid üks tüdruk saatis mulle hiljem telefoniga tehtud pildid, seega mingi aimduse saate ikka.
Neljapäeval ja laupäeval käisin siis väljas. Ma ei või, sellise väikese linnakese kohta nagu Montijo on siin ikka ulme palju toidukoht ja pubisid/klubisid. Ma olin kindel, et olin kõik kohad juba läbi käinud, kuid võta näpust. Seekord sain isegi natuke tantsida- Jeei!!! Aaa ja joogiks jõin MUSTA VIINA, mis nagu mulle hiljem lahkesti öeldi teeb suu, hambad ja keele mustaks...no mis siis ikka:D Pean mainima, et Portugali toit on jubehea, enamasti söövad nad kala, kuid nad oskavad seda kuidagi isemoodi teha ja mulle väga meeldivad Portugali toidud.
Põhimõtteliselt, mul on hea meel, et mu vaheaeg läbi saab ja jälle kooli saab minna, on huvitavam ja aeg läheb kiiremini:D Polegi väga palju enam jäänud, seega fingers cross, et see aeg oleks täis naeru, nalja ja meeldejäävaid hetki. NB! Tahaks juba pakkima hakata:D
Subscribe to:
Posts (Atom)

