Friday, February 3, 2012

Eile on kiire päev, käisin linnapeal, käisin koolis ja pidasin ka sünnipäeva.
Leppisin pererahvaga kokku, et hommikusöök on kell 9, kuid mina ärkasin juba 7.30 (kiriku kell). Igatahes magama enam ei jäänud. Peale hommikusööki pidin minema kooliga tutvuma, kuid Trini (juhendaja) helistas, et koolis on veeuputus:D , seega läksin hiljem. Kool on suhteliselt väike, umbes 150 õpilast. Õpetajad ja lapsed tundusid armasad,  sain tuhat musi.
Peale kooli tuli Estefani koos oma onuga mulle järgi ning sõitsime koju. Siis läksime sünnipäeva jaoks ettevalmistusi tegema, ehk siis poodlema. Toidupoes on hinnad suhteliselt sarnased Eestiga. Kalalett on mega suur, umbes 2 meetrit sellest on krevettide päralt.
Sünnipäeva täistamine algas kuskil 21.30, seega minu jaoks hilja neljapäeva kohta. Sain tuttavaks veel ühe onu, kahe tädi ja peigmehega-kõik olid toredad. Hiljem panen üles ka pildid sellest perest, kus ööbin. Pidu algas kingituste avamisega, kõik kingid olid laua peale pandud. Peale seda istusime lauda ja tervitasime sünnipäevalast (lauluga). Peale seda lõime klaasid kokku, nii Hispaania kui ka Eesti moodi, ehks siis PROOSIT (õpetasin neile uue vajaliku sõna:)! Söögilauas oli paar asja, mida olin varem maitsnud, kuid kõik muu oli uus. Mina jõin hästi head  Portugali valget veini,seda pean kindlasti koju ka tooma! Siis loomulikult pakuti mulle absoluutselt kõike maitsta. Minu lemmik oli pardiliha, see oli hästi hea! Peo lõpus toodi lauale kook ja sünnipäevalaps, kes sai 33 puhus küünlad ära. Siis hakati erinevaid likööre jooma, mis olid ka väga nämmid. Igatahes mina jäin magama umbes 00.30, uni tuli hea.
Sünnipäeva seltskond
Sünnipäevalaul


Täna käisin linnapeal koos Estefaniaga . Panen üles mõned pildid sellest linnast.
Seal pidid olema väga head portugali toidud:)
Selle kiriku järgi orienteerun.

Sooja oli 8 kraadi, aga päike oli väga ere ja terve ekskursiooni aja kahetsesin, et päikeseprille kaasa ei võtnud.


No comments:

Post a Comment