Vahepeal kui koolist koju jalutan või niisama mõtisklema ennast unustan, siis on ikka raske uskuda küll, et ma elan Hispaanias, olen siin juba kaks kuud elanud. Ulme, ei suuda siiamaani vahepeal uskuda. Ma võiksin siin elamisega ära harjuda, kuid kindlasti tahaks elada ranna lähedal, sest suvel ma ei kannataks välja, kui lähim rand oleks 3 tunni kaugusel. Aii, kuidas mulle meeldib, et ma tulen siis tagasi, kui Eestis on ka juba soojem ja seda plöga ja pori enam maas ei ole:)
Muideks, üks naine, keda ma kohtasin kui käisin veel Montijos aeroobikas, nüüd käin Pueblas läheb vaheajal Eestisse. Ta küsis mult, et kas ma midagi ei sooviks, et ta mulle sealt tooks. Mõtlesin, mõtlesin ja lõpuks ültesin, et too mulle Fazeri musta leiba:D:D:D Seega varsti saan ma kaks pätsi leiba, jeei:)
Käisin siis ka Badajozis šokolaadi festivalil. Oii, kuidas mulle meeldisid kõik need koogid ja tordid seal, nämmi-nämmi. Aa, muideks siin sadas esimest korda, mitte väga tugevasti, aga ikkagi vihm. Ma avastasin, et mulle meeldib see lõhn ja värskus, mis valitseb väljas peale vihma ja kui muru on just niidetud- nii mõnus lõhn:)
Viimaselajal on ilm nii ja naa, seega midagi väga sooja siin ei ole.
Räägin siis midagi ka siinsetest traditsioonidest, munapühade asemel on siin Semana Santa, mis on siis selline usupüha. Kolm päeva on kestnud siin kindlad rituaalid, tänavad pannakse kinni ja politseinikud on igalpool tänavatel korda loomas. Mõned inimesed harjutavad selleks sündmuseks terve aasta, sest nende õlad peavad olema väga tugevad, sest nad kannavad pühakujusid. Seega on grupp inimesi, osad on pikkade kolmnurksete maskidega, nii et ainult silmad välja paistavad ja nad kõnnivad kindlas rütmis ja kõige lõpus on orkester. Kui aus olla, siis ma ei tea, mida ma sellest üritusest õieti arvan, alguses arvasin, et on hirmus, kuid tegelikult oli üsna ilus. Osad naised kõndisid terve tee paljajalu, see oli sellepärast, et nad olid mingisuguse vande andnud ja ma võin öelda, et mul oli juba saabastes külm. Kuna ma olin nii tark, et ma ei mõelnud, et mul on tagavara aku ka kaasas, siis ma eriti häid pilte ei saanud sellest üritusest, kuid üks tüdruk saatis mulle hiljem telefoniga tehtud pildid, seega mingi aimduse saate ikka.
Neljapäeval ja laupäeval käisin siis väljas. Ma ei või, sellise väikese linnakese kohta nagu Montijo on siin ikka ulme palju toidukoht ja pubisid/klubisid. Ma olin kindel, et olin kõik kohad juba läbi käinud, kuid võta näpust. Seekord sain isegi natuke tantsida- Jeei!!! Aaa ja joogiks jõin MUSTA VIINA, mis nagu mulle hiljem lahkesti öeldi teeb suu, hambad ja keele mustaks...no mis siis ikka:D Pean mainima, et Portugali toit on jubehea, enamasti söövad nad kala, kuid nad oskavad seda kuidagi isemoodi teha ja mulle väga meeldivad Portugali toidud.
Põhimõtteliselt, mul on hea meel, et mu vaheaeg läbi saab ja jälle kooli saab minna, on huvitavam ja aeg läheb kiiremini:D Polegi väga palju enam jäänud, seega fingers cross, et see aeg oleks täis naeru, nalja ja meeldejäävaid hetki. NB! Tahaks juba pakkima hakata:D


Hehe, sina ka, nagu Helingi, tahad juba pakkima hakata :)
ReplyDeleteSöö söö neid koogikesi:D:D
ReplyDeleteAga muidu mis täna teed? mõtlesin, et kutsun külla, lähme välja tantsima, teeme ühe musta viina jne...
Aii´...davai, mis kell? Saame poes kokku ja ostame näksimist ka:)
ReplyDeleteEnam ei söö (nii palju).
Ma tahan pakkida, sest siis saan Hispaaniat avastada koos mõndade sõpradega:=)