Sunday, March 4, 2012

elust ja olust

Nüüdseks olen siis igal päeval juba tunde andnud, põhiliselt inglise keelt ja kunstiõpetust, sest loodusõpetus on hispaania keeles ning seda on mul väga raske edasi anda. Esmaspäeva õhtul 17.00-18.00 andsin siis ka esimest korda inglise keelt õpetajatele- see oli põnev kogemust! Tegin erinevaid töölehti ja materjale. Tund aega möödus väga kiiresti ja lõbusalt, alustasin algteadmistega (minu nimi on, elan..., olen... aastat vana jne). Ma arvan, et kõige raskem saab olema õige hääldusega, sest siin on rõhk mujal. Hispaania keel on ikka raske küll, sain tegusõnade tabelid, "mine hulluks" lihtsalt. Ühe tegusõna kohta on 1 A4 erinevaid pöördeid. Ma ei saa lihtsalt nendest minevikkudest mitte muffigi aru:S Küsisin, et millist läheb mul kõige rohkem tarvis, et õpiks siis vähemalt ühe ära, mulle vastati, et kõik on olulised:S -"Jeei"
Viimasel ajal on olnud väga ilusad ilmad, st et iga päev on olnud 20 kraadi sooja. Olen pidanud kasutama päikesekreemi, sest mu näonahk kõrbeb, kuna see päike on väga julm:D Mul on üks probleem ka, mu üks näopool on pruunim kui teine, asi on selles, et mul on rõdul väljakujunenud oma koht ja ma saan päikest rohkem paremale näopoolele:S "KINKI!" (spanish). Seda regiooni ei kutsuta niisama Extremaduraks, asi on selles, et temperatuuri erinevused päeva-öö-hommiku vahel on ekstreemsed. Päeval võib siin olla väga soe, aga õhtud ja eriti hommikud on väga külmad jällegi. Siin on selline ütlus, et kõik talupojad ootavad maid, sest siis on viimane võimalus, et vihma sajab. Uurisin natuke siis selle kohta ja mulle öeldi, et kui märtsis vihma ei saja, siis arvatavasti sajab mai kuus mingi nädala. Seega, ma loodan, et märtsis sajab natuke, et mais, kui lähme reisima põhjalikumalt, siis on ikka ilus ilm. Peale maid ei ole enne septembrit vihma siin oodata.
Üle nädala toimuvad kehalise tunnid ujulas. Kehalise kasvatuse õpetaja pakkus ka mulle, et ma võin seda võimalust ära kasutada ja nendega koos ujumas käia. Siinne ujula ei ole eriline "tase", rohkem näeb välja nagu hiiglasuur kasvuhoone, seetõttu vb on ka vesi ja õhk nii soojad, sest Eestis pole ma üheski ujulas nii soojas vees ujunud (fakt miks ma plaanin sinna veel minna). Üldjuhul maksab üks ujumiskord 2 eurot, kooliõpilastele 1 euro ja mulle 0 (sest olen õpetaja):D
Õpilaste ja õpilastega on suhted väga head, enamasti kõik oskavad öelda "Tere!" ja "Nägemist", minu nim on neile nüüd kõigile igaveseks mällu salvestatud:D
Neljapäeval oli lühike koolipäev, sest sõitsin Badajozi (30 minuti tee ja sealt 8 minuti tee Portugali). Peaeesmärk oli siis politseis end arvele võtta, õnneks käisin koos juhendaja ja ühe sõbrannaga. Seega võtsin numbri näitasin ankeeti ja passi, öeldi, et 10 päeva pärast tuleksin koos rahaga oma dokumendile järgi. Kiire-lihtne-konkreetne! Badajozis lõunatasin ühes väga heas kohas, selle nimi oli Pans and Company (saiad ja kompanii).
Reedel õppisin siis Paellat tegema, tegime seekord kana ja sealihast. Ma olen üpris kindel, et mu emale ja tädile see meeldiks väga, isa arvatavasti paneks sinn juurde hunnikute viis teisi maitseaineid, Helari valiks selle asemel friikartulid ja Eku paneks lademes ketšupit peale. Kuid minu meelest on see väga hea, seega suvel, kui koju tulen võtan oma retseptiraamatu välja ja teen teile seda. Reede õhtul käisime viiekesi ühes pubis Pueblas istumas, vaikne, armas ja tore. Mulle nii meeldib, et igalpool kus ma käin, on keegi tuttav ees, nimelt seal pubis kohtasin oma aeroobika treenerit, kes tegi ka väiksed õlled oma ühe sõbraga.  Kirjutasin hunniku uusi sõnu oma kaustikusse ja siis mulle seletati, milliseid kohti peaksin kindlasti külastama ja kus on kõige paremad kämpingukohad.
Laupäeval vaatasime Eesti ja Hispaania eurovisiooni, need on suhteliselt erinevad. Nimelt siin valitakse välja üks inimene, kelle saadetakse eurovisioonile ning siis sellele inimesele antakse laulda neli laulu ning nende nelja laulu seast valitakse välja siis eurolugu. Aaa, ma küpsetasin ka Profiteroleseid, need on siis sellised tuuletaskute moodilised magusad pallikesed. Päris head tulid:)

Igatahes ilma suutsin ära sõnuda, või tegi seda Helin:D Tuuline on ja päike on pilve taga peidus, õhtul isegi sadas natuke...ulmeeee:S:S:S Ma loodan, et see ilm pöördub jälle soojaks tagasi. Seega minu lemmik koht rõdul on asendunud köögis Hispaania rahvusköögikunsti õppimisega, mis on ka ju tore, sest tagasitulles ootavaid teid üllatused.
Õppisin ühe vägeva ütluse ka ära "pisando huevos" - pisando tähendab siis peale astuma ja huevos on munad. Seega kui keegi sõidab tänaval väga aeglaselt, siis öeldakse "Pisando huevos"- ehk siis sõidab nii aeglaselt, nagu kardaks munadele peale astuda, seega see tähendab, et talla peale või midagi sellist:) Suht kihvt!


3 comments:

  1. Ma tahan proovida kõiki magusaid asju, mida sa tegema seal õpid:D

    ReplyDelete
  2. Pans and Company on väga hea söögikoht! :)

    Ma loodan, et ilm seal ära ei pööranud, kuigi su jutust sain aru, et natuke vihma on just hea maikuu suhtes :)

    ReplyDelete
  3. Helin, eks ma siis 1. juunil kokkan sulle Kihnus, diil:)
    Katu, täna on jälle väga ilus ilm, 25 kraadi sooja ja puha:)

    ReplyDelete